LAYHER - Dönüm Noktaları


 

1945’TE KURULDUĞUNDAN BERİ LAYHER İSKELE YAPIMINA
HAYAT KATIYOR VE FİKİRLERİYLE GELİŞİMİNE
BÜYÜK ÖLÇÜDE KATKIDA BULUNUYOR.

 

1945: WILHELM LAYHER, GÜGLİNGEN -EIBENSBACH’TA FİRMAYI KURUYOR

Aile firmasının kökleri aynı zamanda firmanın geleceğidir de: İskele sistemlerinin en büyük üreticisinin kalbi Baden-Württemberg eyaletinde atıyor.

1951: ALMAN SATIŞ AĞI OLUŞTURULMAYA BAŞLANIYOR

İlk şubeler Frankfurt/Main, Hamburg, Düsseldorf ve Nürnberg’de açılıyor. Layher, ulusal hizmet merkezlerinden oluşan dünya çapında ve yaygın bir ağ oluşturuyor. Artık sadece Almanya’da yanı başınızda 31 hizmet merkezi bulunuyor.

Layher yanı başınızda

1957: YENİ ÇELİK VE ALÜMİNYUM MALZEMELERLE ÜRETİM GENİŞLİYOR

Merdivenler ve ahşap merdiven iskeleler üretilen ilk ürünler arasında yerini alıyor. Çelik ve alüminyum gibi yeni malzemelerin kullanımıyla ekspres boru iskele sistemleri ile 1957’de üretim kapasitesi artırıldı. İlk nesil hareketli iskeleleri, Layher’in tipik cıvatasız bağlantı teknolojisi ile kendini kanıtlamış hareketli iskele ailesi takip etti.

Hareketli İskeleler ve Merdivenler

1965: ŞİMŞEK İSKELE, CEPHE İSKELESİ YAPIMINDA DEVRİM YARATIYOR

Sadece altı temel öğe ve birkaç kullanım talimatı ile bu klasik Layher ekipmanı tüm iş alanları için güvenli çalışma platformları sunacak. Çelik ve alüminyumdan imal edilen geçmeli çerçeve sistemi 1965’te piyasaya sunulmasından sonra sürekli geliştiriliyor. 2001’de 2,5kg hafifletilmesiyle kurulumda daha da hızlı ve artırılmış güvenlik sağlıyor.

Şimşek İskele

1970: YURTDIŞINA AÇILIYOR

Hollanda, Fransa ve İsviçre’de ilk alt kuruluşlar kuruluyor. Layher’in artık ulusal hizmet merkezlerinden oluşan yaygın ağıyla her kıtada yaklaşık 40 ülkede alt kuruluşları bulunuyor.

Ağ ve Uluslararası Yapı

1974: ALLROUND İSKELE - ÇIĞIR AÇAN BULUŞ

Cıvatasız kama başı ve bir katta 8 bağlantı teknolojisi ile çelik ve alüminyum Allround İskele Sistemi boru ve kelepçeli geleneksel iskele sistemlerinin yerini almıştır. Bu özgün sistem birçok etkileyici kullanım alanı sağlarken 1974’te piyasaya sunulmasından beri sürekli olarak geliştirilmiştir. 2007’de Allround İskele Sistemi STAR çerçeve ve 2009’da Allround İskele Köprü Sistemi gibi yeni ürünlerle ilave kullanım alanları oluşturuyor ve müşterilerimiz için yeni iş alanları açıyoruz. 2013’te dördüncü Allround İskele Sistemi nesli - Lightweight ile iskele sistemlerinin kurulumunda yeni bir dönüm noktasına imza atmıştır.

Allround İskele Sistemi

1978: MERDİVEN KULELERİ DAHA HIZLI VE DAHA GÜVENLİ MERDİVEN İNİŞLERİNE OLANAK SAĞLIYOR

1978’de Layher merdiven kuleleri, daha o zamandan itibaren Şimşek ve Allround İskele Sistemlerini desteklemeye başlamıştı. Artık birkaç temel bileşen ile ve iyi tasarlanmış ilave parçalar ile akla gelen tüm kullanımlara olanak tanıyan bir kurulum ekipmanı mevcut. Müteahhitler, endüstriyel firmalar ve gösteri organizatörleri için değişken kat ve çıkış yükseklikleri ve farklılık gösteren genişlik ve yük kapasitelerine sahip sahanlıklı merdivenden kamu kullanımına yönelik merdiven kulelerine...

Broşür: Geçici Erişimler

1984: HAVA KOŞULLARINA KARŞI KORUMA ÇATILARI SAHADA ÇALIŞMANIN DURMASINA SON VERİYOR

1984’te piyasaya sürüldüğü tarihten beri kaset çatılar hava koşulları ve çevreye karşı en ideal koruma koşullarını sağlamaktadır. Yapı ve ekipman, onarım ve dönüşüm sırasında iyi korunur ve normal operasyonlar çatının koruması altında devam eder. 1999 tarihli Keder Çatı ve 2011 tarihli geliştirilmiş Keder Çatı XL, diğer sistemlerle birleştirilebilir, 40m’lik boyutlara kadar hafif tasarımlı güçlü, ekonomik ve eksiksiz çözümler sunuyor. Hava koşullarına karşı koruma çatıları, inşaat sektöründe ve endüstride yeni inşaat yapımları ve renovasyonlarda kullanılıyor.

Çatı & Koruyucu Sistemleri

1985: SAHNELER, PODYUMLAR VE TRİBÜNLER DÜNYA TURUNA ÇIKIYOR

1985'te, son derece sağlam ve güçlü Layher Allround İskele Sistemlerini temel alan Layher Gösteri Sistemleri geliştirildi. Gösterilere yönelik tasarımlarda 30 yılı aşkın tecrübesiyle sahne, podyum ve tribünler için ürün yelpazesi olarak esnek sistem teknolojileri ve kullanışlı bağımsız parçalarla sürekli olarak geliştirilmektedir.

Gösteri Sistemleri

1998: KORUMA SİSTEMİ, GİYDİRME VE MUHAFAZALAR İÇİN SİSTEM ÇÖZÜMÜDÜR

1998 itibariyle Koruma Sistemi müşterileri için yeni bir iş alanı daha açıyor. Şimşek ve Allround İskele ile uyumlu bu başarılı sistem çözümü hem ekonomik hem de görsel açıdan cazip bir şekilde çevrenin korunması, gürültünün engellenmesi ve hava koşullarına karşı koruma sağlama ve yaya güvenliğini sağlama adına günümüzün katı koşullarına uyumu en uygun biçimde sağlamaktadır.

Çatı & Koruyucu Sistemleri

2010: TG 60 TAŞIYICI İSKELELER - ŞANTİYEDE YENİLİK

Allround İskele, şantiyede çok yetenekli bir sistemdir: Sadece birkaç ek bileşenle şantiyede iskele sistemleri, merdiven kuleleri, köprüleme ve şantiye korumasının güçlendirilmesi gibi gereklilikler emniyetli, basit ve hızlı bir şekilde karşılanabilir.

Layher Allround İskele Sistemi ile birlikte TG 60 taşıyıcı çerçeveler, ilk olarak 2010 yılında sunulmuş ve daha da fazla olasılıklar doğurmuştur. Yenilikçi kurulum sekansı ve entegre erişim yardımı, taşıyıcı iskele kulesinin montajını her zamankinden daha güvenli hale getiriyor.

TG-60 Taşıyıcı İskeleler

2013: LAYHER HAFİF - İSKELEDE YENİ BOYUT

Kârlılık ve güvenlik Layher’de çelişki teşkil etmiyor. Sistemimizi daha hafif, hızlı ve güçlü; yeni malzemeler, yeni üretim süreçleri ve tasarım yenilikleri sistemlerimizi hatta daha da ekonomik yapıyor.

Layher Lightweight

2016: ALLROUND FW SİSTEMİ - EK PARÇASIZ ENTEGRASYON İÇİN YAPISAL KİRİŞ

Allround İskele Sistemi’ne sadece üç ek bileşen ile köprüleme ve destekleme uygulamaları için artık daha da iyi ve daha ekonomik bir çözüm var: Allround FW Sistemi. Allround FW Sistem direği, alt ve üst kiriş olarak sağlam Allround FW Sistemi kirişi ve ayrıca uzunluğu ayarlanabilir Allround FW Sistemi köşegen çubuğundan oluşan bu yeni ürün pim bağlantıları ile hızlı bir şekilde monte edilebilir ve Allround Sistemine tamamen entegredir.

Allround İskele Sistemi

OUR STAFF are HAPPY TO assist you